Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne İş Başvurusunda Bulunun!Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne İş Başvurusunda Bulunun!

Ankara Belediyesi, Türkiye’nin İstanbul Belediyesinden sonra ikinci büyük belediyesidir. Ankara Büyükşehir Belediyesi kendisine verilen görev ve hizmet alanlarında, ilgili mevzuatta belirtilen usullere göre sermaye şirketleri kurabilir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi İktisadi Kuruluşları, değişik sektörlerde halkın ihtiyacını daha iyi şekilde karşılamak için kurulmuştur.

ANFA Ankara Altınpark İşletmeleri Ltd. Şti
Belediye Şirketlerinden ANFA’nın kuruluş amacı fuar düzenlemektir. ANFA 06.05.1991 tarihinde kurulmuştur.

ANFA’nın misyonu Şirket Ana Sözleşmesinde Belirtilen Başlıca Amaç Ve Konulara Bağlı Kalmak Şartıyla Halkın Medeni Ve Müşterek İhtiyaçlarının Karşılanması Yönündeki Çalışmalarla İlgili Plan Ve Programlar Yapmak, Uygulamak, Uygulatmak, Denetim Ve Gözetim Faaliyetlerini Eksiksiz Yerine Getirmektir.

ANFA Güvenlik Ankara Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden biri olup 1992 yılından beri uzman eğiticilerle özel güvenlik görevlisi yetiştirmektedir.

Ankara Kültür Etkinlikleri Ticaret A.Ş 2000 yılında kurulmuştur. Firmamnın kuruluş amacı her türlü kültür, sanat, reklam ve tanıtım hizmetlerini yerine getirmek için gerekli çalışmaları yapmak ve yaptırmak, tesis kurmak ve kurdurmak, işletmek ve işlettirmektir.

ANKET A.Ş. Kuruluş amacı doğrultusunda, Ankara’ nın kültürel, coğrafi ve sanatsal güzelliklerini yurt içinde ve yurt dışında tanıtmak için kültürel organizasyonlar yayımcılık faaliyetleri, ulusal ve uluslar arası panel, sempozyum, festivaller, restorasyon çalışmalarına kadar uzanan geniş bir yelpazede organizasyonlar gerçekleştirir.

BELKA A.Ş. bir diğer Ankara Büyükşehir Belediyesi şirketidir.

BELKO Ankara şehrinin ihtiyaç duyacağı kömürün temin ve dağıtım yetkisi çerçevesinde kurulan kömür dağıtımı ve asfalt üretimi görevlerini ifa eden bir belediye şirketidir.

BelPlas ANKARA TERMOPLASTİK ve BAKIM ONARIM HİZMETLERİ A.Ş. 1989 yılından itibaren termoplastik yol çizgi boyası ve 2000 yılından itibaren klor kauçuk esaslı yol çizgi boyası, dünya standartlarına ve değişik iklim koşullarına uygun olarak üretmektedir. Yıllık 4.080 ton termoplastik boya ile 788 ton klor kauçuk yol çizgi boyası üretim kapasitesine sahiptir.

BelPlas Kent zararlıları olarak tanımlanan sivrisinek, karasinek, bit, pire, kene, tahta kurusu, hamamböceği, fare vb. vektörlerin (taşıyıcı) populasyonlarının insan sağlığını tehdit etmeyecek düzeyde tutulması, bu gibi vektörlerden bulaşabilecek sıtma, tifo, tifüs, kolera, ansefalit, sarı humma, KKKA ( Kırım Kongo Hemorajik Ateşi), kuş gribi (H1N5), İnfluenza (H1N1) vb. hastalıkların oluşması ve yayılmasının önlenmesi ile bilinçli ve bilimsel mücadele yöntemleriyle çevre ve toplum sağlığının korunması görevini de yerine getirmektedir.

Bel-Pa A.Ş. toplumun ihtiyaç ve beklentilerini karşılamaya yönelik çalışmalar yapmak amacıyla 20 Şubat 1989 tarihinde kurulmuştur.Ankara Büyükşehir Belediyesi Soğuk Hava Deposu İşletmeciliği (BELSO) 15.09.1988 tarihinde hizmete girmiştir. BELSO Kaliteli ürün, kaliteli hammadde; bilinçli, güvenilir ve sorumluluk sahibi tedarikçiden elde edilir ilkesinden yola çıkarak; doğal katkısız meyve suyu üretimi, paketlemesi, pazarlanması ve dağıtımı sürecinin her aşamasının kontrolünü en üst düzeyde tutarak hizmet vermektedir.

Amaç ve konusu ise kısaca özel ve resmi kuruluşların teknik ihtiyaçlarını karşılamak olan BELTAŞ 1993 yılında kurulmuş olup son dönemde faaliyetlerini Trafik İşaretlemeleri ve Yol Güvenliği üzerine yoğunlaştırmıştır.

TOBAŞ 5104 sayılı “Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi Kanunu” kapsamında; Kuzey Ankara girişi ve çevresini kapsayan alanlarda, kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde, projedeki müşavirlik ve kontrollük hizmetlerinin yürütülmesi, Proje kapsamında görev yapan kurumlar arası koordinasyon ve eşgüdümün sağlanması amacı ile kurulmuştur.

BUGSAŞ 1990 yılında AGSAŞ unvanı altında doğalgaz altyapı yatırımları ile dönüşüm sistemlerine yatırım yapılması amacıyla kurulmuştur. Şirket Ankara’da raylı sistemlere yatırım yapılması ile birlikte Şirketin faaliyet sahaları geliştirilmiş 1995 yılında EGO ile yapılan sözleşme çerçevesinde Şirketin unvanı da BUGSAŞ olarak değiştirilmiştir. Ankaray ve Ankara Metrosu İşletmeleri BUGSAŞ tarafından işletilmektedir.

Ankara Halk Ekmek ve Un Fabrikası A.Ş. 14.08.1979 tarihinde kurulmuştur. Ankara Halk Ekmek bugün 1 milyon 500 bin adet ekmek üretmektedir.

Metropol İmar 1986 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesinin iştirakiyle ilk önce “Ankara Mesken Sanayi Ve İnşaat Anonim Şirketi ” ismiyle kuruldu. 1990`ların başında ismi Metropol İmar A.Ş. olarak değiştirildi. Son olarak 6 Haziran 2000 tarihinde “Metropol İmar İnşaat, Taahhüt, Proje, Danışmanlık, Tanıtım, Müzik, Spor, Organizasyon, Madencilik, Turizm, Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi” olarak değiştirilmiştir.

PORTAŞ Ankara Büyükşehir Belediyesi Kuruluşu olup toplu konut projelerini yürütmektedir.

Birçok iştirake sahip olan Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinin yanı sıra halkımıza iş imkanı ve istihdam yaratmaktadır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi iş ilanlarının bazılarını kendisine ait web sitelerinde yayınlamamakta olup ilanlarını çeşitli kaynaklar aracılığıyla duyurmaktadır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde çalışma imkanı yakalama hem kariyerde bir aşama, hem de düzenli bir maaş alma şansı sağlamaktadır. Belediyelerde çalışmanın bir başka avantajı da belediyenin sağladığı sosyal imkanlardan ailenizle birlikte yararlanmaktır. Bazı belediye iş ilanlarına internet üzerinden başvuru yapma imkanı bulunmaktadır.

İş imkanı sağlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ilçe belediyeleri:

 • Akyurt Belediyesi
 • Altındağ Belediyesi
 • Ayaş Belediyesi
 • Bala Belediyesi
 • Beypazarı Belediyesi
 • Çamlıdere Belediyesi
 • Çankaya Belediyesi
 • Çubuk Belediyesi
 • Elmadağ Belediyesi
 • Etimesgut Belediyesi
 • Evren Belediyesi
 • Gölbaşı Belediyesi
 • Güdül Belediyesi
 • Haymana Belediyesi
 • Kalecik Belediyesi
 • Kazan Belediyesi
 • Keçiören Belediyesi
 • Kızılcahamam Belediyesi
 • Mamak Belediyesi
 • Nallıhan Belediyesi
 • Polatlı Belediyesi
 • Pursaklar Belediyesi
 • Sincan Belediyesi
 • Şereflikoçhisar Belediyesi
 • Yenimahalle Belediyesi

Sözkonusu belediyelerde Belediyelerde genelde Zabıta Memuru, Halkla İlişkiler Elemanı, İtfaiye Eri, daimi işçi, sözleşmeli personel, temizlik işçisi ve geçici işçi gibi alanlarda işçi alımı yapılmaktadır.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*