Evde Konserve Yapıp Satarak Para KazanmaEk gelir kazanmak isteyenler için iyi fikirlerden biri konserve satarak para kazanmak tır. Konserveyi kendiniz yaparak ve bunu satışa çıkararak düzenli gelir elde edebilirsiniz. Ancak bunun için kimlerin alabileceğini ve satış yapacağınız alanı iyi belirlemek gerekir.

Evde Konserve Yapıp Satarak Para Kazanma

Konserve yaparak nasıl para kazanılır?

Konserve kültürü eskiden bu yana devam eden bir uygulamadır. Bu uygulamanın çıkış sebebi her mevsim istenen sebze ve yiyeceklerin yenememesi ve uzun süreli yiyecek elde etme isteğidir. Kış aylarında yenilmesi için yaz aylarından itibaren sebzeler bozulmayacak şekilde depolanır, kaplara koyulur. Eğer market usulü konserve yapmak isteniyorsa ekstra katkı maddesi eklenmesi ve işlem görmesi gerekir. Diğer yandan birkaç aylığına bozulmadan deep freze kullanılacaksa ve nispeten daha kısa sürede satışı ve tüketilmesi planlanıyorsa buna göre bir paketleme yapılabilir.Konserve Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Eğer yaz aylarında aldığınız sebzeleri uygun koşullarda saklayarak ve yaz sebzelerini kışın satarak, yani konserve yapıp para kazanmak istiyorsanız, gereken saklama işlemlerini doğru yapmanız size avantaj sağlayacaktır. Yaz mevsimindeyken belirlenen yiyecekler taze olarak alınmalıdır. Bu sebzeler iyice temizlendikten sonra doğranır ve sotelenir. Sonrasında sıcak şekilde cam kavanozlara konulur. Kapağının hava almaması bu noktada önemlidir. Çünkü eğer hava alırsa yiyecekte bozulma yaşanır. Diğer gıda satışlarına göre bu işlem uzun süre bekletilen yiyeceklerden oluştuğu için güvenilirlik sağlamanız önemlidir.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*