Hyundai Assan’a iş başvurusunda bulunun!Hyundai marka araçların Türk otomotiv pazarına girişi 1990 yılı sonunda ASSAN Hyundai M.A.S. A.Ş.’nin Hyundai Motor Company’nin Türkiye Distribütörü olması ile başlamaktadır.

1990 yılında Excel, Scoupe ve Sonata modelleri ile tanışan Türk tüketicisine, 1991 yılında Elantra, 1993 yılında ticari araçlar, 1994 sonunda Accent, 1996 yılı Temmuz sonunda tüm dünya ile aynı anda FX Coupe, 1998 yılında Starex, Atos ve Galloper ve 1999 yılında ağır ticari araçlar tanıtılmıştır. 2000 yılında ise Yeni Accent, Yeni Elantra, Atos Prime, Trajet, Santa Fe, XG ile yeni ticari modeller tüketicilerin beğenisine sunulmuştur. 2002 yılında Accent dizel, Elantra dizel, Santa Fe dizel versiyonları, Yeni Sonata, Yeni Coupe ile Starex Panelvan, Space ve Libero tanıtılmıştır. 2003 yılında ise Accent Admire, Getz, Starex Multiway ve Minibüs, 2004 yılında Yeni H-100 Kamyonet ve Tucson ; 2005 yılında Yeni Getz, Coupe FX, Matrix, Yeni Sonata ve Accent Era ile 2006 yılında da Yeni Santa Fe tüketicilerin beğenisine sunulmuştur.10 Mart 1997 tarihinde distribütörlük haklarını tamamen Hyundai Assan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye devretmesine kadar geçen sürede Assan Hyundai M.A.S. A.Ş., izlediği istikrarlı satış ve satış sonrası hizmet politikası ile Hyundai’yi en çok satılan ve saygın markalardan birisi yapmayı başarmıştır.

Hyundai markasının Türk tüketicisi tarafından beğenilmesi ve ithal araç pazarının lideri konumuna gelmesi ile Türkiye’de üretime geçme kararı alınmış ve bu amaçla 1994 yılı sonunda Hyundai Assan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş., % 50-50 eşit hisseye sahip Hyundai Motor Company ve Kibar Holding ortaklığıyla kurulmuştur.

25 Eylül 1995’de temeli atılan ve yıllık toplam 125.000 adet otomobil ve hafif ticari araç üretim kapasiteli İzmit Ali Kahya fabrikasının açılışı 20 Eylül 1997’de gerçekleştirilmiştir. Hyundai Assan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin istihdam ettiği kişi sayısı 1900’dür.

Hyundai Assan, ciddi ve müşteri odaklı hizmeti ve üstün kalitedeki ürünleri ile Türk tüketicisi tarafından en çok sevilen ve güvenilen firmalardan biri olmuştur.

İzmit Fabrikası’nda halen Accent Era’ların yanısıra H100 Grace Panel Van, Starex Panelvan, Space, Multiway ve Minibüs model hafif ticari araçlar üretilmektedir. Atos Prime, Getz, Elantra, Matrix, Coupe, Sonata, Grandeur, Tucson ve Santa Fe binek otomobillerle birlikte Starex Kamyonet ve H100 Kamyonet hafif ticari araçlar, Güney Kore’den ithal edilmektedir.

Hyundai Assan’a eleman online iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

“Eleman online İş Başvurusu”3 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*