OGS Plaka Değişikliği İçin DilekçeOGS kullanmak köprülerde ve otoyollarda büyük kolaylık sağlıyor. Ancak plaka değişikliğinde OGS Plaka Değişikliği dilekçesi vermeyi ihmal etmemelisiniz.

OGS kullananlar gişelerden hızlı bir şekilde geçtikleri gibi indirimli fiyatlarla ödeme yapma imkanına sahip oluyorlar.

OGS cihazı araç plakasına kayıtlı olduğundan, aracı değiştirdiğiniz zaman bir takım formalitelerle uğraşmanız gerekiyor.

OGS Plaka Değişikliği İçin Dilekçe

OGS üyesiyim aracımı sattım ve yeni bir araç aldım. Elektronik etiketimi yeni aracımda nasıl kullanabilirim?

Bu konuda OGS cihazını aldığınız bankaya göre farklı uygulamalar olabiliyor. Ziraat Bankası ya da Vakıfbank Şubenize yeni aracın ruhsat fotokopisi, kimlik fotokopisi, vergi kimlik numaranız ile devir işlemi için OGS Plaka Değişikliği Dilekçesi vermeniz gerekmektedir.

Garanti Bankası ve İş Bankasının cihazlarında devir işlemi banka şubelerinden, Çağrı Merkezlerinden ya da internet bankacılığı üzerinden yapılabilir. Plakanızın doğru olarak giriş yapıldığını mutlaka kontrol ediniz. Burada önemli husus devir işleminizin yapılmış olmasıdır. Devir işlemini bankadan yapmadan cihazı üye yapılmamış araçta kullanmamanız gerekiyor. Kullanmanız halinde cezalı duruma düşüp gereksiz masrafa girersiniz.OGS üyesiyim; aracımı sattım ve OGS kullanmayı düşünmüyorum. OGS hesabımı iptal ettirmeli miyim?

Ziraat Bankası, İş Bankası, Garanti Bankası, Denizbank ya da Vakıfbank şubelerinden OGS hesabının iptal edilmesi için OGS İptal dilekçesi vermeniz gerekiyor.

OGS iptali için dilekçe verme işini ihmal etmeyiniz, aksi takdirde plakaya bağlı hesap olduğu için, geçiş işlemlerinden sorumlu tutulabilir, gereksiz yere boçlu duruma düşebilirsiniz.

Bazı durumlarda geçiş yapmadığınız halde OGS sistemi hatalı okuma yapmakta başkasının geçişi sizin plakanıza yazılmaktadır.

Böyle durumlarda ilgili Karaolları Bölge Müdürlüğüne OGS Kaçak Geçiş Cezasına İtiraz Dilekçesi vererek hatanın düzeltilmesiniz sağlayabilirsiniz.

OGS Kaçak Geçiş Cezasına İtiraz Dilekçesi indirebilirsiniz.

Dilekçe verip hatanın düzeltilmesini sağlamazsanız, zaman içinde ceza katlanarak büyüyüp ödenmesi zor tutarlara ulaşabilir.1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*