Özel Güvenlik ve Silahlı Güvenlik Maaşları

Özel Güvenlik ve Silahlı Güvenlik Maaşları
Özel Güvenlik ve Silahlı Güvenlik Maaşları

Güvenlik görevlisi maaşları net asgari ücret üstünden belirlenmekte iken genellikle güvenlik maaşları yemek parası, yol bedeli ve oluşturulan sözleşme gereği net asgari ücretten biraz daha yüksek olmaktadır. Silahlı özel güvenlik maaşları ise silahsız özel güvenlik maaşlarına göre biraz daha yüksek olmaktadır. En yüksek maaşı ise Kamu Kurumları ile bankalarda vazife yapan güvenlik görevlileri alabilmektedir. Özetle güvenlik maaşı için en düşük tutar net asgari ücrete göre belirlenirken detaylı ölçütlere göre bu maaşlar epey değişiklik gösterebilmektedir.

Özel Güvenlik ve Silahlı Güvenlik Maaşları
Özel Güvenlik ve Silahlı Güvenlik Maaşları

Özel güvenlik maaşları ne zaman artacak? Şeklindeki soruların cevabı yeni asgari ücretin belirlenmesiyle cevabını buldu. 2018 senesi net asgari ücretin belirlenmesi sonucu kamuda taşeron olarak çalışan özel güvenlikler ile kadrolu güvenliklerin ve özel sektörde çalışan güvenlik görevlilerinin de alacakları maaş belirlenmiş oluyor. 2018 özel güvenlik maaşlarına gelince.
2018 güvenlik maaşları ne kadar?

2018 Ocak ayından itibaren bekar ve çocuksuz çalışan için net asgari ücret tutarı 1603,12 tl olarak ödenecektir. Bu halde bekar ve çocuksuz özel bir güvenlik vazifelisi asgari geçim indirimi dahil olmak suretiyle minimum1603,00 TL net tutarında maaş alabilecek. Genelde silahsız özel güvenlik maaşları taban asgari ücretten başlarken silahlı güvenlik maaşı ise net asgari ücretin minimum%20 üstünden başlamaktadır.

İşin özeti alacağınız net maaş tutarı sözleşmenize göre belirlenir. Yani güvenlik şirketiniz size net asgari ücret kadar maaş verebileceği gibi asgari ücretin üstünde de bir maaş ödeyebilir. Bu sizin aranızdaki uyuşmaya göre değişir. Buna göre maaşlar ortalama şöyle olacak;
Silahlı güvenlik maaşları 2018

Yukarıda da bildirdiğimiz üzere silahlı güvenlik maaşları net asgari ücretin %30-40 seviyesi fazlası olarak ödenmektedir. Buna göre 2018 Ocak ayından itibaren silahlı bir güvenlik için net maaş tutarı 1900-2000 TL seviyesinden başlayacaktır. Medeni hale göre ödenecek asgari geçim indirimi tutarları için ⇒⇒ 2018 asgari geçim indirimi

Özel güvenlik görevlisi olma koşulları nelerdir?

  • TC yurtdaşı olmak,
  • En az ortaokul (sekiz senelik okul) mezunu olmak,
  • Silahsız güvenlik görevlisi olabilmek için 18 yaşını tamamlamak, silahlı güvenlik vazifelisi için minimum 21 yaşı tamamlamış olmak,
  • Ağır suçlardan ötürü hükümlü olmamak,
  • Sıhhatlı olmak, işi yapmasına engel bir rahatsızlığı bulunmamak,
  • Özel güvenlik esas eğitimini başarılı bir şekilde tamamlamak.

2017 Özel güvenlik maaşları ne kadardı?

2017 senesinde en düşük güvenlik vazifelisi maaşı silahsız güvenlik görevlileri için 1404,00 TL den başlarken silahlı güvenlikler için ise 1800 TL seviyesinden başlamaktaydı.

Silahsız özel güvenlik nerelerde çalışabilir?

Silahlsız Özel Güvenlik olmak isteyen özel emniyet görevlisi adaylarının herhangi bir özel güvenlik eğitimi veren kursa kayıt olmaları gereklidir. Gerekli şartlar sağlandıktan sonra AVM, site, kamu ve özel kurumlarında iş bulabilirler.

Özel Güvenlik Görevlisi arayan kurumlarla ilgili aşağıdaki yazıları okuyabilirsiniz:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*