Sigortası Olmayana Kredi Veren BankalarÜlkemizde sigortasız çalışan çok sayıda işçi vardır. Yasalar çerçevesinde sigortasız personel çalıştırılmanın yasak olması bu gerçeği değiştirmemektedir. Bunlara ilaveten ev hanımları, serbest meslek ile ilgilenen çalışanlar da vardır. Bu kişiler nakit sıkıntısı çekmeleri durumunda bankalara kredi başvurusunda bulunmaktadırlar. Birçok banka sigortasız çalışanlara kredi vermeseler de bazı bankalar arasındaki rekabet nedeni ile ve yeni müşteriler kazanabilmek için sigortasız çalışanlara kredi vermektedir. Özellikle birçok kişinin sigortası olmayanlara kredi veren bankalar hakkında araştırma yapmaları bazı bankaların bu alanda çalışmalar yapmasını sağlamıştır.

Sigortaları olmayanlara kredi veren bankalar kredi verebilmek amacı ile müşterilerinden istediği kredi başvuru formu ve belgeler şu şekilde olmaktadır: Her kredide olduğu gibi sigortasız müşterilerinde kredi notu yüksek olması gerekmektedir. Bankaların ilk bakacağı nokta kredi çekmek isteyen sigortasız müşterinin kendi bankaları ile ilişkisinin olup olmadığı durumudur. Eğer ki banka ile ilişkileri varsa kredi notuna bakacaklardır. Kredi notları yüksekse ve düzenli ödeme yapan müşteri ise kredileri için olumlu cevaplar vereceklerdir.Hangi Bankalar Sigortası Olmayana Kredi Veriyor?

Türkiye İş Bankası
İş Bankası neredeyse tüm alanda her kesimdeki müşterilere kolay kredi vermektedir. Sigortasız kişilere 10.000 TL civarında ve 24 ay vadeli kredi imkânı sağlamaktadır. Sigortası olmayanlara kredi veren bankalar arasında en esnek ödeme koşullarına sahip bankalardandır.

İNG Bank
İNG Bank sigortasız müşterileri kazanabilmek için sunmuş olduğu kampanyalar ile birçok müşteri kazanmıştır. 12.000 TL üst limiti ile kredi çekmek isteyen müşterilere 24 ay vade imkânı sağlamaktadır. Faiz oranı ise %1.67 şeklindedir.

Vakıf Bank
Son yıllarda Vakıf Bank krediler yönünde birçok kampanyalar yapmıştır. Bu kampanalardan birisi de sigortasız çalışanlara kredi imkânıdır. 9.000 TL olarak belirlenen kredi 18 aya kadar varan vade imkânlarını içerisinde barındırmaktadır.

Garanti Bankası
Sigortasız çalışanların kredi için başvuracakları bir başka banka ise Garanti Bankası olmaktadır. 11.000 TL ye kadar çıkan kredi imkânlarını 24 aya kadar vade imkânı sağlamaktadır.

Fazi oranlarındaki değişiklikleri kredi kullanacağınız zaman kontrol etmeniz uygun olacaktır.1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*