TC Kimlik No İle SGK Hizmet SorgulamaTC Kimlik No İle SGK Hizmet Sorgulama

SGK Gün Sayısı Sorgulama artık TC kimlik no ile kolayca yapılmakta. TC ile SGK prim ödenen gün sayınızı, sgk gün sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

SSK’nın eski sisteminde aşırı yoğunluk ve sistem kilitlenmeleri olması nedeniyle ve E Devlet Kapısı uygulamasının hayata geçmesi sonucu SSK Sorgulama işlemleri e devlet şifresiyle yapılıyordu. Postaneden alınan e devlet şifresiyle sisteme girerek ssk prim sorgulama, ssk öğrenme, ssk gün sorgulama gibi ssk sorgulama işlemlerinizi yapabilmek mümkündü.

Her gün yüzbinlerce defa sorgulama yapılan sgk hizmet dökümü, e devlet sisteminin ilk dönemlerindeki yavaşlık ve vatandaşın e devlet şifresine uzak durması sebebiyle yeni adı SGK olan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sitesinden sorgulanma imkanı verildi.SSK Sorgulamaları eski sitedeki yoğunluk ve karmaşıklık giderilmiş olarak kullanıcılara sunuldu. Yeni uygulamaya konulan sistemde E-SGK menüsünde bulunan hizmet dökümü sorgulama sayfasında TC Kimlik No ile kolayca yapılabiliyor.

TC Kimlik No İle SGK Hizmet Sorgulama

SGK Hizmet Sorgulama

SSK Sorgulama yaparken dikkat etmeniz gereken ayrıntılar, uyruğunuz kısmının TC işaretli olmasına dikkat edin. TC ile SSK sorgulamak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. SSK Sorgulama da girmeniz gereken bilgiler, TC kimlik no, cilt no, nüfusa kayıtlı olduğunuz il ve doğum yılınız. Bu bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra ekranda görülen doğrulama kodunu yazarak TC ile SSK sorgulayabilirsiniz.4 yorum

  1. tc kimlik no ile hizmet sorgulama yapmak istedim ama sistem çalışmadı bu konuda yardıma ihtiyacım var.
    işveren ödemeleri yapıyor mu öğrenmek için yol gösterin lütfen.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*